Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE

Aktualności

Przekaż 1 % na działalność WSSiRN "START" !Jeśli chcesz wspomóc rehabilitację osób niepełnosprawnych poprzez sport, zachęcam do przekazania 1% podatku na Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START!

Przy wypełnianiu PIT w odpowiednim polu wpisz nr KRS 0000006588.


Dziękujemy

 

Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce 09-10.06.2018 Bydgoszcz

 

W sobotę i niedzielę 9-10 czerwca na Stadionie Głównym im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W zawodach wzięła udział cała krajowa czołówka lekkoatletów, z medalistami igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata na czele. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W Bydgoszczy nie zabrakło reprezentantów Startu Katowice. Niestety w tym roku nie przywieźliśmy z najważniejszej krajowej imprezy medalu. O krok od podium był Marek Suda, który w rzucie oszczepem w kategorii F 34 zajął 4 miejsce z rezultatem 16,59m. Kłopoty zdrowotne Marka nie pozwoliły mu na osiągnięcie wyniku, który w pełni mógłby go usatysfakcjonować. Również tuż za podium znalazła się Kornelia Adamczyk która w łączonym konkursie pchnięcia kulą w kategorii F 38-40-46-54 zajęła 4 miejsce. Kornelia jest młodą zawodniczką, która przygodę ze sportem zaczęła dopiero we wrześniu ubiegłego roku tym bardziej jej nowy rekord życiowy (7,61m), który ustanowiła w Bydgoszczy jest dobrym prognostykiem na kolejne lata startów. Kolejnym kulomiotem, który zaprezentował się z dobrej strony w zawodach jest Dariusz Molenda. W kategorii F 37 Darek uplasował się na 5 pozycji osiągając wynik 8,62. W Bydgoszczy po raz pierwszy w tak dużej imprezie wystartował także Jakub Wierzcholski. Kuba wystartował w kategorii F 38 i uzyskał w pchnięciu kulą 5,58m (5 miejsce) a w rzucie dyskiem 14,45 (6 miejsce).

Relacja i zdjęcia trenera Andrzeja Kurdziela

 

VII Puchar w Goalball Silesia Cup!


 

Po raz pierwszy organizujemy Silesię jako turniej międzynarodowy pod nazwą VII Tournament Goalball Silesia Cup. Zawody odbędą się na hali sportowej Stadionu Śląskiego i będą okazją do sprawdzenia się Kadry Polski przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy. W turnieju wezmą udział drużyny, z którymi będziemy rywalizować również we wrześniu - Grecja, Hiszpania, Ukraina i Wielka Brytania. Rywalizację o Puchar Silesia podejmie również drużyna z Włoch. Oczywiście nie zabraknie też reprezentacji gospodarzy - drużyny STARTU Katowice. Drużyny przyjadą do Chorzowa już w czwartek 21.06, ale same rozgrywki odbędą się w piątek i sobotę. Zapraszamy na niesamowite widowisko oraz do kibicowania naszym!


Impreza odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta Chorzów i środków własnych.

   

Regulaminy i obowiązek informacyjny RODO !!!!

 

SPEŁNIENIE OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO WOBEC WŁAŚCICIELI DANYCH OSOBOWYCH PRZETWARZANYCH PRZEZ WSSiRN " Start " w Katowicach (40-859), ul. Gliwicka 150 zgodnie z wymaganiami art.13 RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE)

 

Klauzula Informacyjna WSSiRN Start

 

Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym 2018

 

W tym roku, głównie ze względu na organizację Mistrzostw Europy gr. b w Goalball we wrześniu, naszą coroczną imprezę tenisową przełożyliśmy na maj. Mistrzostwa Śląska odbyły się w LO3 ZSTiO MERITUM w Siemianowicach Śląskich 12. maja. W zawodach wzięło udział 63 uczestników, w tym osoby niepełnosprawne z klubów: WSSiRN „Start” Katowice, Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice, Integracyjny Klub Sportowy Silesia Katowice, START Łódź, LITS Meble Anders Żywiec, a także zawodnicy pełnosprawni z MKSu Siemianowice Śląskie.


Poniżej wyniki w poszczególnych grupach:
 

Grupa „wózki” OPEN – końcowa klasyfikacja

  1. Daniil Ustinov – WSSiRN „START” 2. Patryk Suchański – WSSiRN „START” 3. Dariusz Sobczak – IKS Silesia Katowice


Grupa VI-X kobiet – końcowa klasyfikacja

 1. Krystyna Ring – IKS Silesia Katowice
 2. Ewa Młynarczyk – IKS Silesia Katowice
 3. Kamila Lizak – WSSiRN „START”


Grupa VI-VIII mężczyźni – końcowa klasyfikacja

 1. Tomasz Mika – LITS Meble Anders Żywiec
 2. Grzegorz Pieronek – Eurobeskidy Łodygowice
 3. Sławomir Brak – START Łódź


Grupa IX – X mężczyzn – końcowa klasyfikacja

 1. Piotr Goniowski – WSSiRN „START”
 2. Dariusz Ścigany – WSSiRN „START”
 3. Eugeniusz Wisiński – Eurobeskidy Łodygowice


Grupa debel lub mixt ( jeden zawodnik max gr. VIII) – końcowa klasyfikacja

 1. Sławomir Brak (START Łódź), Klaudiusz Mały-Wieczorek (WSSiRN „START”),
 2. Zbigniew Banasik (Eurobeskidy Łodygowice), Eugeniusz Wisiński (Eurobeskidy Łodygowice)
 3. Tomasz Mika (LITS Meble Anders Żywiec), Grzegorz Pieronek (Eurobeskidy Łodygowice)


Grupa OPEN - końcowa klasyfikacja

 1. Piotr Goniowski – WSSiRN „START”
 2. Dariusz Ścigany – WSSiRN „START”
 3. Tomasz Mika (LITS Meble Anders Żywiec)


Grupa XI OPEN – końcowa klasyfikacja

 1. Mateusz Gazda – WSSiRN „START”
 2. Maciej Hajduk – IKS Silesia Katowice
 3. Wojciech Plebankiewicz – IKS Silesia Katowice

Gratulacje!


Imprezę dofinansowano ze środków MSiT, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego oraz środków własnych.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/lU3F6hzKeOlEa2243

   

Strona 1 z 57