Finał Mistrzostw Polski w Goalballu 2019

Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenie Warto Być Razem z Krakowa podjęło się organizacji zawodów z goalballa, i to nie byle jakich, bo turnieju finałowego Mistrzostw Polski! Był to turniej łączący rozgrywki kobiet i mężczyzn. Dla mężczyzn był to trzeci turniej MP w tym roku, dla kobiet – drugi. Zawody odbyły się na Karcher Hali 100-lecia Cracovii Centrum Sportu
Niepełnosprawnych przy al. Ferdynanda Focha 40 w terminie 07-10.11.2019 r. Rozgrywki trwały aż 3 dni – w piątek, sobotę, niedzielę. Jako ostatni rozegrano mecz barażowy, czyli walkę o utrzymanie się w I. lidze. Niestety drużynie z Bydgoszczy I się to nie udało i uległa Szczecinowi 9:15. Tym samym Szczecin będzie grał w przyszłym sezonie w I. lidze, Bydgoszcz I w drugiej. Zmiany zaszły również w przypadku dwóch innych drużyn – w przyszłym sezonie zobaczymy zespół z Lasek w I. lidze, natomiast zespół z Wrocławia spadł do II. ligi.

Sam turniej był zorganizowany na najwyższym poziomie. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by jak najbardziej podkreślić miejsce, w którym odbywają się rozgrywki. Nie zabrakło tradycyjnych obwarzanków krakowskich w kilku smakach, hejnału mariackiego czy smoka wawelskiego, z którym każda z drużyn otrzymała pamiątkowe zdjęcie. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale i puchary oraz drobne upominki.

Jednym z punktów otwarcia turnieju było wyróżnienie wszystkich Reprezentantów Polski w goalballu oraz wręczenie im pamiątkowych magnesów.

Nasze 3 drużyny radziły sobie różnie na tym turnieju. Pierwsza drużyna Katowic w grupie mężczyzn wygrała 3 z 4. spotkań, co dało im drugie miejsce na tym turnieju, jednak w końcowej klasyfikacji MP 2019 bilansem bramek przegrała z Lublinem, który miał tyle samo punktów i zajęła 3. miejsce. Marcin Lisowski został królem strzelców I. ligi zdobywając 125 bramek. Druga drużyna Katowic w grupie mężczyzn rozegrała 3 spotkania, z czego udało im się zwyciężyć tylko w jednym. Ostatecznie zajęli 4. miejsce w II. lidze. Najgorzej poszło naszej żeńskiej drużynie, której nie udało się wygrać ani jednego meczu. Jednak po walkowerach wrocławskiej drużyny, dziewczyny uplasowały się na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zobacz wyniki!

Relacja w TVP3 Kraków

Zdjęcia z otwarcia zawodów

Zdjęcia z zamknięcia zawodów

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE