Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w pływaniu niepełnosprawnych

Kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w pływaniu niepełnosprawnych przeszły do historii. Reprezentanci 21. klubów z całej Polski po raz drugi spotkali się na pływalni AWF Kraków, w dniach 17-19.05.2019 r. Nasze Stowarzyszenie miało silną reprezentację 24. zawodników z 3 ośrodków: Chorzowa (Marcin Adamczewski, Olivier Dziopak, Braian Kaczyca, Julia Maksara, Robert Prusinowski, Agata Wesołowska, Monika Dendra, Emilia Drąszkowska, Marek Skotnica, Krzysztof Wójcik, Mateusz Nawrocki), Oświęcimia (Nelly Nowakiewicz, Oliwer Bilski, Bartosz Szostak, Dawid Bobrek) i Tychów (Marcel Brzózka, Marta Gruszka, Weronika Pochopień, Julia Sołtysik, Kamil Kula, Maciej Szeptuch, Stanisław Feith, Marika Noszczyk, Jacek Konieczny).

W piątkowym wieczór organizator zawodów zorganizował spotkanie ze snowboardzistką Panią Jagną Marczułajtis-Walczak, paraolimpijczykiem Panem Igorem Sikorskim oraz Prezesem PKPar Panem Łukaszem Szeligą. Zaproszeni opowiadali o swoje karierze sportowej.

Po pierwszym dniu zawodów zawodnicy udali się na wycieczkę po Kazimierzu, gdzie przewodnik przybliżył nam historię tego miejsca.

Zawodnicy Startu Katowice osiągnęli wiele rekordów życiowych. Medaliści MPJiJMwPN 2019:

Sztafeta 4×100 stylem dowolnym kobiet I miejsce 6:58.71
Marta Gruszka, Weronika Pochopień, Agata Wesołowska, Nelly Nowakiewicz

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym kobiet I miejsce
Marta Gruszka, Weronika Pochopień, Agata Wesołowska, Nelly Nowakiewicz

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mieszane III miejsce 2:30.36
Agata Wesołowska, Nelly Nowakiewicz, Robert Prusinowski, Marcin Adamczewski

Sztafeta 4×100 stylem dowolnym chłopcy 3 miejsce 5:28.74
Robert Prusinowski, Braian Kaczyca, Olivier Dziopak, Marcin Adamczewski

Sztafeta 4×50 stylem dowolnym chłopcy 2 miejsce 2:23.67
Robert Prusinowski, Olivier Dziopak, Braian Kaczyca, Marcin Adamczewski

Medaliści indywidualni:
Weronika Pochopień – 1 miejsce
Marek Skotnica – 1 miejsce
Krzysztof Wójcik – 2 miejsce
Braian Kaczyca – 3 miejsce
Marcin Adamczewski – 1 miejsce
Nelly Nowakiewicz – 3 miejsce
Olivier Dziopak – 2 miejsce
Bartosz Szostak – 3 miejsce
Marika Noszczyk – 2 miejsce

GRATULUJEMY!

Zobacz szczegółowe wyniki!

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE