Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE

Podnoszenie ciężarów


Sekcja Podnoszenia Ciężarów Tarnowskie Góry

 

Miejsce treningów: Strefa Ruchu Sp. z o.o w Tarnowskich Górach ul. Fińska 22
Treningi: poniedziałek, środy, soboty godz. 18:00 - 20:00
Trener: Mikołaj Kowalik

 

Konsultacje przed zawodami

Miejsce treningów: Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Repty Śl. ul. Śniadeckiego 1
Treningi: poniedziałek, piątek , czwartek godz. 18:00 - 20:00
Trener: Mikołaj Kowalik


Podnoszenie Ciężarów

 

Dyscyplina sportu bardzo popularna w środowisku niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu. Zawodnicy wyciskają sztangę na ławeczce w pozycji leżącej. Dyscyplinę tą uprawiają kobiety i mężczyźni. W naszej sekcji wśród wychowanków mieliśmy Mistrzynię Świata Juniorów z 2010r. Kuala Lumpur - Malezja w kategorii wagowej do 56 kg. - Barbarę Koczybę, która przygotowywała się do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012. Najwybitniejszym naszym ciężarowcem jest Robert Studziżba - wielokrotny Mistrz Europy i Polski, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku - VI miejsce.

W 2015 roku nasi zawodnicy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów skąd wrócili z trzema złotymi, jednym srebrnym i trzema brązowymi medalami; z Pucharu Polski przywieźli srebro i dwa brązowe medale; uczestniczyli też w turniejach integracyjnych, skąd przywieźli 3 srebra i brązowy medal.


Obecnie w Kadrze Polski nasz zawodnik Rafał Wit.


Sekcja podnoszenia ciężarów jest drugą po pływackiej gdzie zawodnicy zdobywają największą ilość medali w zawodach różniej rangi.


 

 
Start Katowice  - Podnoszenie ciężarów      Start Katowice  - Podnoszenie ciężarów     Start Katowice  - Podnoszenie ciężarów