Osiągnięcia sekcji tenisa stołowego w 2016 roku!

Sekcja tenisa stołowego instruktora Jerzego Malcherka wzięła udział w wielu imprezach w 2016 roku, najważniejsze to:
1. II Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych TEAM CUP PARATABLE TENNIS 27-29.05.2016 Tarnobrzeg.

2. Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym 01.10.2016 Siemianowice Śląskie.

Wyniki naszych zawodników (Genowefa Skiba I miejsce w gr. wózki kobiet; Iwona Wielgos III miejsce w gr. wózki kobiet; Patryk Suchański I miejsce w gr. wózki mężczyzn; Dajana Jastrzębska I miejsce w gr. VI-X kobiet; Krystian Ćwikliński I miejsce w gr. IX-X mężczyzn, III miejsce w gr. OPEN i II miejsce w gr. debel lub mixt; Dariusz Ścigany III miejsce w gr. IX-X mężczyzn, I miejsce w gr. OPEN i I miejsce w gr. debel lub mixt; Roman Ćwik II miejsce w gr. OPEN; Mateusz Gazda III miejsce w gr. mentalni OPEN; Adam Kopeć III miejsce w gr. debel lub mixt).

3. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych 28-27.11.2016 Gdańsk.

Wyniki naszych zawodników : (Dajana Jastrzębska, Dariusz Ścigany, Adam Kopeć i Patryk Suchański zajęli VII miejsce drużynowo na 12 ekip startujących).

4. Ostatnią ważną imprezą były Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych 09-11.12.2016 w Gdańsku – każdy zawodnik musiał wziąć udział w przynajmniej dwóch turniejach MP. Zdobyliśmy złoty (Dajana Jastrzębska), srebrny (Dajana Jastrzębska) i dwa brązowe (Dajana Jastrzębska i Dariusz Ścigany) medale.

Zawodnicy startowali jeszcze w regionalnych i ogólnopolskich zawodach.

W 2016 roku do Kadry Polski w Tenisie stołowym zostało powołanych przez Trenera Kadry Polski Elżbietę Madejską: Adam Kopeć, Mateusz Knapek oraz Dariusz Ścigany. Kadrowicze uczestniczyli w licznych obozach w Wiśle. Została doceniona również praca naszego młodego zawodnika Krystiana Ćwiklińskiego, który został zaproszony na szkolenie centralne. Warto wspomnieć o powrocie do Polski naszej wspaniałej zawodniczki Dajany Jastrzębskiej, która potwierdziła swoje umiejętności na MP w 2016 roku.

Łącznie sekcja tenisa stołowego zdobyła 8 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych medali.

Gratulacje dla zawodników i trenera Jerzego Malcherka !

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE