XII Puchar w goalballu Silesia Cup

12 drużyn rywalizowało o tegoroczny Puchar Silesia Cup. W dniach 05-08.10.2023 na chorzowskim obiekcie K.S. HAJDUKI przy ul. Granicznej 92 zmierzyło się 8 męskich i 4 żeńskie drużyny z Algierii, Holandii, Włoch i Polski. Rozgrywki trwały 3 dni.

Wśród kobiet najlepsze okazały się dziewczyny z ASD Blind Hawks Trento, które pewnie pokonały swoje rywalki w każdym z trzech meczy. Srebrne medale wywalczyły nasze zawodniczki, brązowe – UKS OKEJ. Czwarte miejsce zajęły dziewczyny z UKS LASKI. Najwięcej bramek strzeliła Kasia Twardoch i to ona zdobyła wyróżnienie Króla Strzelców.

Mężczyźni rywalizowali ze sobą w dwóch grupach. Sobotnie rozgrywki zakończyły się półfinałami, które wyłoniły pretendentów do Pucharu – UKS LASKI oraz WBR Groundhogs Kraków. Ostatecznie UKS LASKI zwyciężył w finale z Krakowem 15-13 i to oni zdobyli tegoroczny Puchar Silesia Cup! Brązowe medale wywalczyła drużyna Goalball Wrocław pewnie pokonując gospodarzy przed czasem 23-13. Na piątym miejscu uplasowała się ekipa Jantar Gdańsk, na 6. Algeria. 7. miejsce zajęła drużyna Goalball Zwolle a 8. ASD Blind Hawks Trento. Królem strzelców z niewyobrażalnie wysoką liczbą zdobytych goli został nasz zawodnik Marcin Lisowski, który strzelił 80 bramek!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za budowanie wspaniałej atmosfery, dostarczenie wielu emocji podczas meczy, integrację międzynarodową. Dziękujemy wolontariuszom, spikerom, obsłudze transmisji, naszym niezastąpionym kierowcom oraz wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tej imprezy.

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta Chorzów, Urzędu Miasta Katowice oraz środków własnych WSSiRN START.

Wyniki

Zdjęcia

Rozpiska meczy

Ważne informacje

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE