I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w goalballu 2024

W dniach 05-07.04.2024 w chorzowskiej Szkole Podstawowej nr 22 odbył się I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w goalballu. W zawodach wzięło udział aż 11 drużyn z całej Polski, które rywalizowały ze sobą w dwóch ligach. Wszystkie mecze były transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube. W pierwszej lidze na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Wrocław-BYKI, która wygrała wszystkie cztery mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS Laski przegrywając tylko mecz z Wrocławiem, i to jedną bramką. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS OKEJ II zdobywając 6 punktów. Kolejne miejsca zajęły ekipy WBR Kraków I i Bydgoszcz. W drugiej lidze na prowadzenie wysunęła się drużyna z Bierutowa zdobywając 9 punktów, na drugim miejscu jest nasza drużyna Katowic, na trzecim – ekipa WBR Kraków II. Czwarte miejsce zajmuje drużyna UKS OKEJ II. Co ciekawe, wszystkie 3 drużyny mają po 6 punktów na swoim koncie. Kolejne miejsca zajęła drużyna Jantar Gdańsk i Wrocław II. Nasz zawodnik Marcin Lisowski prowadzi w rankingu Króla Strzelców drugiej ligi – zdobył 50 bramek.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Chorzowie, studentom Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz studentom AWF Katowice, bez których organizacja turnieju nie przebiegłaby tak sprawnie. Dziękujemy również Fundacji Gramy do końca za słodkie upominki oraz Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Chorzów za podarowanie gadżetów dla uczestników turnieju.

Impreza mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (umowa nr UM/PW9/2024/2/O_SLASKI/4114, projekt w ramach konkursu 1/2023 pn. „Możemy więcej” z dnia 12.10.2023), Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Chorzów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta Katowice.

Wyniki

Zdjęcia

Harmonogram działań

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE