Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE

Co nowego u nas ...

Puchar Polski w Goalball - Chorzów 21-23.11.2014!!!!

W dniach 21-23.11.2014 w Chorzowie odbędzie się po raz kolejny impreza
pod nazwą "Puchar Polski w Goalball". Zawody zostaną rozegrane na hali
sportowej Szkoły Podstawowej nr 37 im. K. Grzesika w Chorzowie, przy
ul. Ratuszowej 20. W zawodach wezmą udział drużyny m.in. z Katowic,
Lublina, Wrocławia i Bierutowa.

Impreza będzie sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki,
dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
i środków własnych WSSiRN START.


   
 
Zapraszamy!

 



 
Mistrzostwa Polski Juniorów w Goalball - Lublin 14-16.11.2014!!!!

W ubiegły weekend w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 21 w
Goalball. Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie: Łukasz Eitner,
Marcin Lisowski, Krzysztof Owsiany, Krystian Pawlak, Patryk Galata i Piotr
Szymala - trener. Zawody odbyły się w 3 grupach: juniorów, w której
zwyciężyła drużyna z Wrocławia I, młodzików, w której zwyciężyła
drużyna z Lasek oraz dziewcząt, gdzie 1 miejsce zajęła również
drużyna z Lasek. Drużyna STARTU Katowice uplasowała się na 3 miejscu w
kategorii juniorów.
    
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim drużyną zyczymy sukcesów w przyszłości!!!

 



 

V Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Bocci!!!

W dniach 13-16.11.2014 r w Poznaniu- Luboń odbędą się V Mistrzostwa
Polski Bocci. Nasze ekipę będzie reprezentować dwóch zawodników
Michał Tomanek oraz Krystian Durlej,którzy zakwalifikowali się do MP z
poprzedzających wcześniej eliminacji. Ekipę uzupełniają instruktor
Michał Gumiński z wolontariuszem



komunikat V Mistrzostw Polski w Bocci!!!


Życzymy powodzenia!!!

 

   

Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym 11.11.2014 Siemianowice Śląskie!!!

Dnia 11.11.2014r. w Siemianowicach Śląskich przy ul. Korfantego 18 w Gimnazjum nr 3 odbyły się
Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym.


Zawody przeprowadzono w grupach:

1.   grupa „wózki" kobiety
2.   grupa „wózki" mężczyźni
3.   grupa VI – X kobiety
4.   grupa VI – VIII mężczyźni
5.   grupa IX – X mężczyźni
6.   grupa debel  lub mixt ( jeden zawodnik max gr. VIII)
7.   grupa OPEN do 18 roku życia ( młodzieżowa)
8.   grupa mentalni OPEN

Uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Gimnazjum nr 9 w Siemianowicach Śląskich
Pani Teresa Guzera, wiceprezes WSSiRN „START” Katowice Michał Gumiński,
Sekretarz Miasta Siemianowice Śląskie Pan Piotr Madeja, Naczelnik Wydziału Kultury,
Sportu i Promocji Miasta Siemianowice Śląskie Pani Małgorzata Pichen oraz
Sędzia Główny Andrzej Jędras.

Wyniki turnieju:

1. Grupa "wózki" kobiety:
1 miejsce Skiba Genowefa - Start Katowice,
2 miejsce Król  Beata - Start Katowice,
3 miejsce Wielgos Iwona – Start Katowice

2. Grupa „wózki" mężczyźn:
1 miejsce   Szafraniec Marek - Start Katowice,
2 miejsce   Suchański Patryk – Start Katowice,
3 miejsce  Sobczak Dariusz - Start Katowice.

3. Grupa VI – X kobiety:
1 miejsce   Kimla Wioletta - Eurobeskidy Łodygowice,
2 miejsce   Górecka Krystyna- Start Katowic,
3 miejsce Wieczorek Magdalena - Eurobeskidy Łodygowice.

4. Grupa VI – VIII mężczyźni: 
1 miejsce   Pieronek Grzegorz - Eurobeskidy Łodygowice, 
2 miejsce   Kopeć Adam – Start Katowice, 
3 miejsce  Mika Tomasz- LITS Meble Anders Żywiec.

5. Grupa IX – X mężczyźni:
1 miejsce  Ścigany Dariusz – Start Katowice,
2 miejsce  Ćwik Roman- Start Katowice,
3 miejsce Banasik Zbigniew – Eurobeskidy Łodygowice.

6. Grupa debel  lub mixt ( jeden zawodnik max gr. VIII):
1 miejsce Ścigany i Kopeć,
2 miejsce Ćwik i Pichen,
3 miejsce Skowroński i Mika.

7. Grupa OPEN do 18 roku życia ( młodzieżowa):
1 miejsce Kopeć Adam – Start Katowice
,
2 miejsce Ćwikliński Krystian -Start Katowice,
3 miejsce Razakowska Estera – MKS Siemianowice Śląskie.

8. Grupa mentalni OPEN:
1 miejsce Chodura Dariusz – Zebrzydowice,
2 miejsce Hajduk Maciej – Promyk  Katowice,
3 miejsce Papierkiewicz Adrian- Promyk Katowice.

Ponadto, nagrodzono również najmłodszą uczestniczkę zawodów
Esterę Razakowską z klubu MKS Siemianowice Śląskie oraz
najstarszego zawodnika Eugeniusza Wisińskiego z klubu Eurobeskidy Łodygowice.


Zawody sfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki,
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie
oraz środków WSSiRN "START".

Patronat honorowy Integracyjnych Mistrzostw Śląska w Tenisie Stołowym
objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Pan Jacek Guzy.


 
   

   

 

 

Regulamin Mistrzostw Śląska Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym!!!

Lista imienna Mistrzostw Śląska Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym!!!


Gratulujemy!!!

 

 

Zawody pływackie - VII Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im.
Maćka Maika Tychy, 24-
26.10.2014!
 

 
W dniach 24-26.10.2014r. w Tychach na pływalni MOSiR ul. Edukacji 9 odbył się VII
Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika upamiętniający naszego
wspaniałego pływaka. Maciek Maik to medalista Mistrzostw Świata; Europy i Polski;
a także Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney z 2000 roku; gdzie zdobył
(złoto - 100m st. grzbietowym; srebro - 200 m st. zmiennym; srebro - 100m st.klasycznym).
Jego rekord świata na 100 m stylem grzbietowym –przetrwał sześć lat.
Wychowanek trenera Mirosława Jakubczyka.Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach 2004 r.
nikomu nie udało się pobić rekordu Maćka na jego koronnym dystansie.
Stało się to dopiero w Pekinie na IP w 2008 roku.

W memoriale uczestniczyło 260 zawodników z 24 klubów z całej Polski


Zawody im. Maćka Maika sfinansowane są ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki,
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta Tychy oraz środków WSSiRN "START".

Zdjęcia z zawodów udostępnione przez Grzegorza Halora:
 

Zdjęcia z zawodów udostępnione przez Life Image:


 


Wyniki VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!

Komunikat VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!

Program VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!

Imienna lista uczestniów VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!

Zgłoszenie ilościowe VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!

Zgłoszenie czasowe VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im.Maćka Maika!


Dziękujemy wszystkim za udział i już zapraszamy w przyszłym roku - Tychy 23-25.10.2015!!!

 



   

Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym!!!

Podopieczni trenera Jerzego Malcherka sekcji tenisa stołowego uczestniczyli
w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym
w dniach 24-26.10.2014 w Pleszewie.


W zawodach rywalizowało aż 10 naszych zawodników, którzy zakwalifikowali
się biorąc udział we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych - Grand Prix Polski.
W sumie zawodnicy zdobyli 4 medale tj. 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.


WSSiRN "START" reprezentowali następujący zawodnicy i ich wyniki w grze pojedynczej:

- Dariusz Ścigany - 1 miejsce złoty medal w klasie 9;

- Roman Ćwik miejsce 5-8 klasa 9;

- Mateusz Knapek miejsce 5-8 klasa 7;

- Krystian Ćwikliński 13-19 miejsce klasa 10;

- Patryk Suchański 5-8 miejsce klasa 2-3;

- Marek Szafraniec 2 miejsce srebrny medal klasa 2-3;

- Genowefa Skiba 3 miejsce brązowy medal klasa 1-5;

- Adam Kopeć 5-8 miejsce klasa 8;


- Krystyna Górecka miejsce 7-11 klasa 9-10;


- Wojciech Skowroński 13-19 miejsce klasa 10.

Dodatkowo w grze podwójnej Szafraniec Marek - Suchański Patryk zdobyli 3 miejsce brązowy medal klasa 1-3.

Wyniki z IMP 2014

 

 


Komunikat Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym!!!

Regulamin Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym!!!

Ranking Osób Niepełnosprawnych po 3 Grand Prix w 2014 roku!!!

Lista osób uprawnionych do startu w Mistrzostwach Polski!!!


Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom
!!!
 

   

Strona 1 z 16