Nasi paraolimpijczycy

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pjongczang (Korea Południowa) 2018 rok

  • Maciej Krężel – sekcja narciarstwa zjazdowego, 6 miejsce w slalomie, 6 miejsce w super kombinacji, 8 miejsce w zjeździe narciarskim, 10 miejsce w slalomie gigancie, 12 miejsce w supergigancie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio ( Brazylia) 2016 rok

  • Karolina Hamer – sekcja pływania, oddział Tychy, 8 miejsce na 150 metrów stylem zmiennym


Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Sochi (Rosja) 2014 rok

  • Maciej Krężel- sekcja narciarstwa zjazdowego, 5 miejsce w slalomie, 9 miejsce w supergigancie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Londyn ( Anglia) 2012 rok

  • Katarzyna Pawlik -sekcja pływania-5 miejsce na 400m stylem dowolnym
  • Grażyna Wojciechowska – sekcja łucznicza -16 miejsce
  • Karolina Hamer sekcja pływania 8 miejsce w finale na 50m stylem grzbietowym


Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Vancouver ( Kanada) 2010 rok

  • Michał Klos – sekcja narciarstwa zjazdowego 33 miejsce w slalomie, 30 miejsce w slalomie gigancie
  • Maciej Krężel – sekcja narciarstwa zjazdowego 8 miejsce w slalomie, 9 miejsce w slalomie gigancie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Pekin ( Chiny) 2008 rok

  • Katarzyna Pawlik – sekcja pływania 400m stylem dowolnym 1 miejsce, 100m stylem dowolnym 2 miejsce, 50m stylem dowolnym 2 miejsce, 200m stylem zmiennym 3 miejsce.
  • Karolina Hamer – sekcja pływania 6 miejsce na 50m stylem dowolnym, 100m stylem dowolnym 5 miejsce
  • Mateusz Michalski – sekcja pływania 4 miejsce 100m grzbietem, 7 miejsce na 50m stylem motylkowym
  • Marlena Lewandowska – sekcja pływania 4 miejsce na 100m stylem grzbietowym, 5 miejsce w sztafecie 4x100m stylem dowolnym, 4 miejsce na 50m stylem motylkowym
  • Robert Musiorski – sekcja pływania 7 miejsce na 100m stylem klasycznym


Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Turyn ( Włochy) 2006 rok

  • Bogdan Mirski sekcja narciarstwa zjazdowego 39miejsce w slalomie gigancie, 40 miejsce w slalomie
  • Łukasz Szeliga – sekcja narciarstwa zjazdowego 49 miejsce w slalomie gigancie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Ateny ( Grecja ) 2004 rok

  • Katarzyna Pawlik – sekcja pływania 400m stylem dowolnym 1 miejsce, 100m stylem dowolnym 2 miejsce, 100m stylem motylkowym 2 miejsce
  • Karolina Hamer – sekcja pływania150m stylem zmiennym 4 miejsce, 50m stylem motylkowym 6 miejsce, 50m stylem grzbietowym 7 miejsce. 5 miejsce na 100m stylem grzbietowym
  • Mateusz Michalski – sekcja pływania 7 miejsce 200m stylem zmiennym, 3 w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 3 miejsce na 100m stylem grzbietowym
  • Katarzyna Kwiatkowska – sekcja lekkoatletyczna 400 metrów – 4 miejsce
  • Robert Musiorski – sekcja pływania 5 miejsce 100m stylem klasycznym, 8 miejsce na 200m stylem zmiennym


Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Turyn Salt Lake City ( USA) 2002 rok

  • Łukasz Szeliga – sekcja narciarstwa zjazdowego 14 miejsce w super gigancie, 13 miejsce w slalomie, 11 miejsce w slalomie gigancie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Sydney ( Australia) 2000 rok

  • Barbara Bojanowska – sekcja pływania 5 miejsce na 100m stylem klasycznym
  • Robert Studziżba- sekcja podnoszenia ciężarów 6 miejsce w kategorii 67,5 kg wycisnął 190 kg
  • Marlena Lewandowska – sekcja pływania 100m grzbietem 4 miejsce, 5 miejsce w sztefecie 4x100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym 4 miejsce.
  • Maciek Maik – sekcja pływania 1 miejsce 100 metrów stylem grzbietowym, 2 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 2 miejsce 200 metrów stylem zmiennym
  • Robert Musiorski – sekcja pływania 5 miejsce w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, 3 miejsce na 400m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym 2 miejsce


Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Nagano ( Japonia) 1998 rok

  • Marek Brix – sekcja narciarstwa zjazdowego 15 miejsce w slalomie gigancie, 23 w super gigancie
  • Łukasz Szeliga – sekcja narciarstwa zjazdowego 25 miejsce w super gigancie,15 miejsce w slalomie


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Atlanta ( USA) 1996 rok


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Barcelona ( Hiszpania) 1992 rok


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie New York ( USA) 1984 rok

  • Janusz Kozak – sekcja pływania cztery brązowe medale na 100 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem zmiennym, 100 metrów stylem motylkowym, 6 miejsce na 100 stylem dowolnym


Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Arnhem ( Holandia) 1980 rok

  • Janusz Kozak – sekcja pływania 2 miejsce 100 metrów stylem motylkowym, 3 miejsce 100 metrów stylem dowolnym, 3 miejsce 100 metrów stylem klasycznym, 3 miejsce indywidualnie 4x50m zmiennym, 4 miejsce na 100m stylem grzbietowym

Partnerzy

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE
Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE